mgr inż. arch. Jerzy Adamiczka

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu

mgr inż. arch. Jerzy Adamiczka

Architekt i rzeczoznawca majątkowy – ukończył studia wyższe w Polsce i Wielkiej Brytanii. Posiada uprawnienia zawodowe polskie oraz Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców w Londynie (RICS), jest ekspertem z 30 letnim doświadczeniem na rynku. Jest również licencjonowanym pośrednikiem i posiada tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości. Przez 2 kadencje był członkiem Komisji Uznania Zawodowego systemu REV przy TEGoVA, a także Członkiem Korespondentem Europejskiej Komisji Standardów (EVSC) TEGOVA.
Przez ponad 20 lat był członkiem Zarządu, w tym przez 15 lat Prezesem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu, a przez 7 lat wiceprezydentem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych (PFSRM). Jerzy był też członkiem, a także przewodniczącym Komisji Standardów przy PFSRM i TEGOVA.
Jest liderem kilku i współautorem wielu ze stosowanych obecnie Standardów Zawodowych wyceny nieruchomości. Był członkiem i przewodniczącym branżowych Komisji Arbitrażowych.
Za swoje zasługi na rzecz rozwoju zawodu i rynku nieruchomości w Polsce został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz złotymi odznakami i medalem „Zasłużony dla Rynku Nieruchomości”. Przez cały ten czas jest czyny zawodowo: projektuje, wycenia nieruchomości i firmy, doradza na rynku nieruchomości.
Jerzy Adamiczka ma duże doświadczenie w sektorze bankowym. Doradzał  w zakresie wyceny zabezpieczeń (kredytowych) w pionach ryzyka bankowości przedsiębiorstw w największych bankach w Polsce. Jerzy jest również autorem wielu publikacji nt. rynku nieruchomości. Prowadzi wykłady z dziedziny wyceny skierowane do specjalistów rynku nieruchomości oraz pracowników instytucji finansowych.
Poza wyceną i projektowaniem zajmuje się ratowaniem zabytków: od kilku lat jest Prezesem Spółki Zamek Międzylesie Sp. z o o. Sp. Komandytowa, gdzie teorię z dziedziny gospodarki nieruchomościami wdraża w praktyce ratując jeden ze znaczących polskich zabytków.

Temat prelekcji:
OKREŚLENIE AKCEPTOWALNEGO PRZEDZIAŁU WARTOŚCI W PROCESIE WYCENY